Telefon: 0232 259 50 69

 

Balçova halı yıkama fabrikası


Öncelikle balçova halı yıkama fabrikası na erişip yalnızca adresinizi bildirmeniz gerekiyor . Kayıt işlemi servise bildirilerek servis aracımız vermiş olduğunuz adresten halılarınızı makbuz karşılığında tane bilgisi ve halı cinsi bir yandan ölçüm fabrikamızda yapıldığı amaçlı sizleri bilgilendirmek yerine tahmini m2 bilgisi verilerek adresinizden teslim alınır.

Halılarınız fabrikamıza geldikten sonra makine halısı, kilim, yün halı veya aksesuar halı olarak ayrılır. ileri ki zamanlarda ki işlemde halı yıkama sahasına geçmeden öncelikle halı içerisinde yer alan toz veya kalıntıları atmak amaçlı toz alma makinesine yerleştirilir. Halılar en az tek saat bu makinede çırpılır.

Tozları alınmış Halılar, Kilimler, Halı Yıkama sahasına alınır. Bura öncelikle yumuşaması amaçlı tek an önce sırt yıkaması yapılır. Sırt yıkama sonunda Halılar çevrilerek halıların ön yüzü yıkanır ve halı cinsine yönelik uyumlu fırça makinesi kullanılır.

Fırçalama ardından durulama işlemine geçilir.

Durulama yıkama işleminin en mühim aşamasıdır. Halılar sıkı durulanmaz ise içerisinde yer alan kalıntılar kuruduktan sonra tek daha yüzeye çıkar ve halının çabuk kirlenmesine neden olur . Durulama yolu firmamıza özel çeşitli teknikler meydana geldiği amaçlı bu işlemin ayrıntılarını burada açıklamıyoruz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra halının daha çabuk kuruması amaçlı Halılar Santrifüj sıkma kazanına yerleştirilir.

Santrifüj sıkma kazanını bilmeyen ya daha öncelikle görmemiş bireyler amaçlı örneğin çamaşırmakinesi iç tamburu benzeri ve 150 * 150 ebatlarında sıkma devri ise çamaşır makinesinin tahmini olarak 9 sert daha çabuk tek makinedir.

Bu makinede, aynen Çamaşır Makinesinde meydana geldiği benzeri işlem sonrasında%10 %15 oranında nemli duruma getirir. Makineden çıkarılan Halılar tamamıyla kuruması amaçlı kurutma askılarına asılarak bekletilir. Halı kalınlığı cinsi ve ya gökyüzü kurallarına yönelik aşağı yukarı 2 veya 3 zaman kurutma askılarında bekleyen Halılar müesseseye işlemi ardından ustalarımızca askıdan toplanır ve evrensel muayene yapılır balçova halı yıkama fabrikası.

Bu kontrolde gereken görülür ise Halılar tek daha yıkamaya alınır ve yıkama yapılır. Kontrollerden geçtiğimiz Halılar paketleme kısmına alınarak Fabrikamızdan size ulaşana civarı toz ve kirlerden uzak tutmak amaçlı poşetlenir. En şimdi sizden Halılar alındığı anda vermiş olduğunuz bağlantı numarasından size haber verilerek halınızın teslimatı gerçekleştirilir.

Dikkat: PAKETLEME İşlemi YALNıZCA INTERNET SİTEMİZDE (ÇİFT YIKAMA) YER ALAN FİYAT LİSTESİNDEN YIKATILAN Halılar amaçlı geçerlidir. İNDİRİMLİ VE KAMPANYA KAPSAMINDA YIKANAN HALILARA PAKETLEME İşlemi yapılmamaktadır. YAĞMURLU VE NEMLİ havalarda POŞETLEME UYGULAMASI FİRMAMIZCA UYUMLU BULUNMAYIP TESLİMATLAR POŞETSİZ yapılmaktadır. Paketli IŞTIRAK EDEN HALILARINIZ Gizleme AMAÇLI OLMAYIP TESLİM ALDIĞINIZ andan bu yana ÇIKARILMALIDIR.

Balçova halı yıkama fabrikası nda paketli BEKLETTİĞİNİZ HALILARDA 24 SAAT SONRA HAVASIZ kaldığı amaçlı Bakteri üreme rizikosu yüksektir.

Halılarınız hazırlıklı olunca telefon ile bildirilerek teslimat gerçekleştirilir. Teslimat zaman ve saatleri 08.30-2bir.00 a civarı devam ediyor . Size uyumlu saat aralıklarınızı söylemeniz yetecektir .

El dokuma ve yün halılarda yıkamanın tek takım evrelerinde çeşitli ve özel işlem uygulanır.

Çift yıkama yapıldığı amaçlı öbür halılardan teslimat müddetleri daha uzundur.

El dokuma Halılar Itina , haber ve Ustalık arzu eder bu sebeple satın aldığınız yerlerden referans aldığınız halı yıkama firmalarına veriniz. Yıkama ömrü makine halılarında en çok yüksek 5 zaman eldokuma yün halılarda ise tek haftadır. Bu müddetten daha öncelikle halı teslimatı firmamızca uyumlu değildir.

Tek Takım yıkamalarda meydana geldiği benzeri 24 saat de halı teslimatı sıhhatli meydana gelmediği benzeri yılda tek kez yıkama gerektiren halılar amaçlı yeteri kadar değildir.

Senede 3 kez halı yıkatıp halılarınızı yıpratmak mahaline yıl tek kez tam olarak tek temizlik Halınız ve bütçeniz amaçlı en gerçek tercih olacaktır.

Önemli: Size daha sıkı hizmet verebilmemiz amaçlı teslim ettiğiniz anda çürük veya yırtık bulunan halılarınızı lütfen servis elemanlarımıza bildiriniz. Tersi takdirde doğacak meselelerden firmamız sorumlu değildir.

Hem su israfı hemde hijyenden uzak yollarla yıkama size hiç tek birşey kazandırmaz aksine tek sürü Kayıplar verir.


Anasayfa | Hakkımızda | Hizmetler | Sizden Gelenler | Fiyatlar | İletişim